Akcesoria do waporyzacji

Vapetube Mini

Jest to metalowy pojemnik na Vapcapa serii M. Jest naprawdę świetnie wykonany, jednakże ze względów praktycznych polecam kupić dużą wersję posiadającą dodatkową komorę na susz, oraz magnes.

Vape Cleaner

Jest to czysty 100% alkohol. Świetnie nadaje się do czyszczenia waporyzatorów, oraz usuwania z urządzenia nieprzyjemnego zapachu po inhalacji. Zdecydowanie warty zakupu.

Szklane body do Vapcap

Bardzo fajnie i wydajnie chłodzi parę. Nie posiada ponadto sprzęgła, dzięki czemu zaciągamy się mocnym vaporem. Jest łatwy w czyszczeniu, wystarczy do tego moczenie w alkoholu, lub proszku z tabletki do zmywarki.

Tytanowy Tip

Jest to pozycja obowiązkowa, dla każdego fana waporyzatorów Dynavap. Tip jest w miarę niedrogi, daje nieco lepszy smak, szybciej się nagrzewa, ale też szybciej traci ciepło. Uwaga, łatwiej w nim przypalić susz, niż w komorze stalowej.

Bubbler do Fenix Mini

Chłodzi on bardzo dobrze parę z Fenixa mini. Lecz należy pamiętać, aby często go czyścić, gdyż łatwo może dojść do jego zapchania.

BB9

Jest to wielofunkcyjny ustnik. Może służyć do Vapcapów jako body. Świetnie chłodzi parę, ponadto ma końcówkę 10 i 14mm. Dzięki temu można podpiąć Vapcapa do bonga. BB9 pasuje także do Rogue, oraz Tetra One i Mini. Z pewnością jest to zakup warty dokonania.

Bubbler do Vapcapa i Bongo Mega Globe

Przedstawiony bubbler jest bardzo praktyczny. Banalny w myciu jak i użytkowaniu. Pasuje do wszystkich waporyzatorów z końcówka 10 mm. Działa bardzo dobrze szczególnie gdy waporyzujemy kief, hasz, lub inne ekstrakty. Natomiast ogromne, okrągłe bongo idealnie nadaje się do heavy hitterów pokroju Tetry One. Jest duże i pomieści ogromne ilości pary. W zestawie ma także wężyk z ustnikiem.

VapeHeater

Jest to bardzo praktyczna grzałka indukcyjna posiadająca wbudowany akumulator. Starcza on na około godzine intensywnego używania. Ładuje się bardzo szybko. Ponadto ma schowek na Vapcapa M. Dużym plusem jest wymienne szkło chroniące wapka przed bezpośrednim dotykiem grzałki.

Vape Wool

To nic innego jak bardzo fajne włókno, dzięki któremu możliwa jest w miarę komfortowa waporyzacja koncentratów w Vapcapie i innych waporyzatorach. Jedno opakowanie starcza na naprawdę dlugo.

Low Temp Cap

Gdybym miał wskazać najbardziej użyteczne akcesorium do waporyzatorów Dynavap, to była by to właśnie ta nasadka. Klika ona w niższej temperaturze, dzięki temu świetnie komponuje się z tytanowym tipem. Stosowanie jej zmniejsza szanse przypalenia. Ponadto waporyzacja za pomocą tej nasadki daje znacznie lepszy smak pary.

Spirala do Vapcap M

Spirale tą wkłada się wewnątrz kondensatora. Zwiększa ona drogę przez którą musi przebyć para. Dzięki temu jest ona chłodniejsza. Ponadto zatrzymuje dużą większość mikropyłów, które normalnie wpadałyby do naszych ust i płuc.

Custom Body

Bardzo ładne i eleganckie drewniane body, które pasuje do gwintów 14 mm. Pasuje do Vapcapa M.

Zapalniczki

Jest to niezbędne akcesorium każdego fana Vapcapów. To właśnie podgrzewanie za pomocą zapalniczki żarowej daje najlepsze efekty. W tej kwestii najlepiej sprawują się zapalniczki jednopalnikowe. Z tanich zapalniczek polecam widoczną na zdjęciu zapalniczkę czarno-pomarańczową. Jest pojemna, ma wiele regulacji wielkości płomienia i posiada blokadę płomienia.

Wagi

Jeśli zamierzasz stosować konopie do celów zdrowotnych to konieczny będzie zakup precyzyjnej wagi. Model po prawo w praktyce podaje wagę z błędem w okolicy 0,02-0,05 grama. Drugi model jest dużo precyzyjniejszy i w praktyce błąd oscyluje wokół 0,005 grama.

Regulatory wilgotności

Jest to tzw. "must have", każdego fana konopii i waporyzacji. Regulatory wilgotności wkładamy do pojemnika z suszem. Dbają one o zachowanie idealnej wilgotności suszu.

DynaCoil

Jest to specjalna wkładka do waporyzatorów Dynavap umożliwiająca waporyzację ekstraktów. Jak sprawdza się w praktyce? Najlepiej sprawdza się w waporyzacji ekstraktów takich jak hasz, wosk i kalafonia. Tego typu, dość miękkie ekstrakty łatwo jest nakładać do DynaCoila. Natomiast w przypadku twardszych destylatów i ekstraktów jest trudniej, gdyż nie zatrzymują się one na wkładce i docierają do sitka. Dla osób które waporyzują miękkie ekstrakty mogę w pełni polecić DynaCoila. Świetnie sprawdza się do naprawdę mikroskopijnych dawek.

Młynek konopny

Jest to tani młynek wykonany z plastiku konopnego. Warto zaznaczyć, że jest to młynek, który kosztuje zaledwie 25 złotych. To niewielka kwota, co zresztą widać na jakości młynka. Co prawda sprawnie mieli on susz, ale niestety wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Plastik bardzo szybko się wyciera i niszczy podczas mielenia. Dlatego młynek szybko traci swój pierwotny wygląd. Niestety nie mogę polecić jego zakupu. Znacznie lepiej dołożyć więcej pieniędzy i zakupić droższy model, np. Future, lub Fire.

Słoik na ABV

Jest to zwykły, prosty, nieduży słoiczek, który można kupić w co drugim sklepie spożywczym. Odkładanie zużytego po zwaporyzowaniu suszu (Already Been Vaped) jest bardzo przydatne, gdyż potem można z tego suszu zrobić np. masło konopne, a także konopne nalewki.

Tytanowa dysza

Jest to tytanowa nakładka, która w drewnianych, butanowych waporyzatorach zastępuje szklane dysze do podgrzewania. Stosować ją można w waporyzatorach z serii Tetra i Sticky Bricks. W praktyce sprawia, że trudniej przypalić susz w komorze, a ponadto szybciej go podgrzewa. Akcesorium z pewnością warte zakupu, szczególnie gdy posiadasz duże butanowce, typu Tetra One, Sticky Bricky OG itp.

Ustnik 3D 100mm z kulkami

Jest to moim zdaniem najlepszy ze wszystkich dostępnych na rynku ustnik. Fenomenalnie chłodzi parę. Dzięki temu czujesz jedynie chłodny smak swoich ulubionych suszy. Jeśli posiadasz Rogue, lub Tetre One to zakup tego akcesorium jest strzalem w dziesiątkę.

Zapalniczka żarowa Honest WT-1

Jak zapewne każdy w tej branży przerobiłem już kilka różnych zapalniczek. Niestety tanie zapalniczki bardzo szybko się psują. Za to zapalniczki marki Honest naprawdę długo wytrzymują. Są zrobione z lepszych komponentów, a ponadto mają całą metalową osłonkę dyszy, przezroczysty zbiornik, a także możliwość regulacji płomienia. Jak dotąd model ten jeszcze mnie nie zawiódł. Jedyny minus to brak dobrego wyważenia przez co niekiedy zapalniczka może się przewracać.

FMJ - nakladka na Dynavap

FMJ to nic innego jak miedziana nakładka, którą montuje się na Captive Cap na waporyzatorach od Dynavap. Jest to świetny dodatek, który doceni każdy posiadacz Vapcapa. Dzięki niej nie trzeba obracać waporyzator podczas podgrzewania. Ponadto ciepło dłużej jest utrzymywane w komorze. Pozwala to na zużycie suszu podczas pojedynczego podgrzania. Jedyny minus to brak kompatybilności nakładki z grzałkami indukcyjnymi. Jak dla mnie prawdziwy - Must Have!

Znajdź mnie w social media:

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by ZjaranyKogut