Recenzja ekstraktu do waporyzacji 80% THC od Cannateka

Testy przeprowadzałem przez kilka tygodni za pomocą waporyzatora (tzw. Vape Pen) dołączonego do zestawu przez aptekę Cannateka. Testy przeprowadziłem w maju 2023.

Producent: Cannateka

Wykorzystana odmiana: brak danych

THC: 80%

CBD: brak danych

Cena: 0,45 ml – 300 zł (jeden cartridge) / 0,9 ml – 580 zł (cała recepta)

Ekstrakt z medycznej? Ale co to jest?

Apteka Cannateka ma możliwość przetwarzania surowca farmaceutycznego (suszu THC) na inne formy leku takie jak: olej THC (do stosowania pod język), oraz ekstrakt do waporyzacji. W niniejszej recenzji skupimy się właśnie na tym drugim. Apteka po otrzymaniu od nas specjalnej recepty wykonuje profesjonalną ekstrakcję suszu medycznej marihuany do formy ekstraktu posiadającego 80% THC. Jest on umieszczany w strzykawce, po to aby łatwo można było go umieścić w kartridżu. Jeśli jest to nasz pierwszy zakup to otrzymamy również cały zestaw do waporyzacji i napełniania kartridża. Wraz z ekstraktem otrzymamy również imienną fakturę, oraz bardzo dokładną, a zarazem prostą instrukcję napełniania i używania waporyzatora. Dzięki temu nie musimy nic więcej dokupywać. Od razu mamy wszystko co jest nam potrzebne do zażywania leku.

Jak to działa?

Jest to banalnie proste. włączamy baterię kilkukrotnym kliknięciem, a następnie bierzemy krótki wdech. Najlepiej aby trwał on nie dłużej niż 5 sekund. Dłuższe wdechy mogą zbyt mocno nagrzewać grzałkę. Na początek polecam wziąć jeden dwusekundowy wdech, potrzymać chwilę parę w płucach i delikatnie ją wypuścić. Następnie należy odczekać około 10 minut. Dzięki temu dowiesz się jaka dawka jest dla ciebie odpowiednia. Po inhalacji można wyłączyć waporyzator i odłożyć go w bezpieczne miejsce. Zauważyłem, że jedno naładowanie baterii starcza na zużycie całego jednego kartridża.

Co to daje?

Przede wszystkim komfort użytkowania – nie musisz kupować dedykowanego waporyzatora do suszu, nie musisz oglądać poradników odnośnie używania, czyszczenia i przechowywania waporyzatora. Nie musisz mielić suszu, nie musisz go potem wyrzucać z waporyzatora itd, itd. Mówiąc wprost – ekstrakt w Vape Pen’ie jest po prostu banalny w obsłudze.

Po drugie brak dodatkowych kosztów leczenia – nie musisz kupować dodatkowych akcesoriów, drogich waporyzatorów, elementów do czyszczenia itp. Dzięki temu jeśli jest to twój początek przygody z konopną terapią nie musisz ponosić dużych kosztów.

Dyskrecja – waporyzator wygląda dosłownie identycznie jak tanie e-papierosy, dzięki temu zażywanie leku poza domem jest dużo bardziej dyskretne, szybkie i łatwe.

Faktura imienna – apteka wystawia domyślnie fakturę imienną do każdego zakupu. Dzięki temu nie musisz o tym pamiętać i za każdym razem prosić farmaceutę o wystawienie dowodu zakupu w formie imiennej faktury. Dokument ten jest bardzo ważny, gdyż jest on niezbędny do okazania podczas ewentualnej kontroli policyjnej. Jest to drobiazg, ale pokazuje to, że apteka podchodzi do tematu sprzedaży leku w sposób profesjonalny.

Szybko podnosi się tolerancjaniestety, każdy preparat ma swoje minusy. W przypadku codziennego zażywania medycznej marihuany w formie 80% ekstraktu, szybko podnosi tolerancje naszego organizmu, przez co już po kilku dniach działanie jest słabiej odczuwalne. Z tego powodu lek ten najlepiej sprawdzi się w przypadku osób, które potrzebują stosować lek doraźnie, raz na kilka dni.

Natychmiastowe działanie – to najważniejsza cecha tego leku. Działa bardzo szybko – już po kilkunastu sekundach czuć pierwsze efekty. To czyni go najszybciej działającym lekiem z konopi. Będzie on świetnym rozwiązaniem dla osób, którzy muszą stosować lek doraźnie. Dobrze sprawdzi się na wszelkiego rodzaju nagłe i mocne bóle.

Odprężające działanie, poprawiające humor – w przypadku mojego organizmu działanie jest odprężające, ponadto uspakaja, oraz polepsza humor. Nie powodowało u mnie najmniejszych nawet problemów z tzw „bad tripem”. Działanie bardziej skupia się „w głowie” niż na ciele. Po zażyciu nie miałem problemów z wykonywaniem codziennych, domowych obowiązków.

Podsumowując: jest to świetna forma leku do doraźnego stosowania, raz na jakiś czas. Ponadto waporyzator jest bardzo dyskretny, dzięki czemu pacjenci nie muszą się stresować zabierając go ze sobą podczas wychodzenia z domu. Na duży plus zasługuje również szybki odbiór, oraz profesjonalne podejście do obsługi pacjenta przez aptekę.

P.S. W celu dokonania zakupu niezbędna jest odpowiednia recepta od lekarza. Następnie należy skontaktować się z apteką:

–> Cannateka <–

Znajdź mnie w social media:

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by ZjaranyKogut