Recenzja ekstraktu olejowego 2,5% THC od Cannateka

Testy przeprowadzałem przez kilka tygodni w maju/czerwcu 2023.

Producent: Cannateka

Wykorzystana odmiana: brak danych

THC: 2,5%

CBD: brak danych

Cena: 10 ml – 210 zł (jedna buteleczka); 20 ml – 400 zł; 30 ml – 580 zł (cała recepta)

Ekstrakt olejowy? Ale co to jest?

Apteka Cannateka ma możliwość przetwarzania surowca farmaceutycznego (suszu THC) na inne formy leku takie jak: olej THC (do stosowania pod język), oraz ekstrakt do waporyzacji. W niniejszej recenzji skupimy się właśnie na tym pierwszym. Apteka po otrzymaniu od nas specjalnej recepty wykonuje profesjonalną ekstrakcję suszu medycznej marihuany do formy oleju pod język (jest to ekstrakcja alkoholowa). Jest on umieszczany w małej buteleczce (10ml) z pipetą, po to aby łatwo można było go dozować. Buteleczka jest dokładnie opisana, aby nie było wątpliwości kto jest pacjentem. Wraz z ekstraktem otrzymamy również imienną fakturę. Nie musimy nic więcej dokupywać. Od razu mamy wszystko co jest nam potrzebne do zażywania leku.

Jak tego używać?

Należy najpierw dokładnie wstrząsnąć, a następie na pomocą pipety nanieść przepisaną przez lekarza ilość kropel pod język. Następnie należy poczekać przynajmniej kilka (lub kilkanaście) minut po to, aby jak najwięcej THC szybko wchłonęło się przez błonę pod językiem. Następnie całość można popić wodą. Zauważyłem że najszybsze działanie następuje gdy zażywam krople około pół godziny po posiłku. 

I jak to działa?

Działanie jest inne niż w przypadku suszu, pojawia się znacznie póżniej – po około 1,5h i trwa nawet przez 4 godziny. Jest to działanie znacznie spokojniejsze i bardziej wyciszające. Ponadto działa mocniej na ciało niż na umysł, dzięki temu chill po zażyciu jest o dużo przyjemniejszy. Ani razu nie miałem tzw „bad tripa” po tej formie leku.

Jest jasno żółty, ma bardzo neutralny smak i zapach. Dzięki temu każdemu powinien przypaść do gustu.

Tolerancja buduje się najszybciej ze wszystkich metod, które do tej pory zażywałem. Jest to bardzo dobra wiadomość dla osób, które nie lubią fazy i stosują lek tylko do celów leczniczych.

Olejek jest jednocześnie najłatwiejszym sposobem zażywania konopii, dzięki temu każdy da sobie z tym radę, nawet osoby starsze.

Dyskrecja również jest na najwyższym poziomie – lek wygląda jak zwyczajne krople, które stosujemy np. do suplementacji. Można je zawsze zabrać ze sobą do torebki, czy plecaka idąc rano do pracy, czy też wyjeżdżając na wakacje. Nie trzeba bać się, że ludzie dziwnie będą na ciebie patrzeć, gdy zobaczą że nosisz ze sobą zwykle krople.

Podsumowując: jest to świetna forma leku dla osób, które wolą bardziej „tradycyjne” formy leków i zażywanie ich przede wszystkim w celach leczniczych. Wydaje mi się również, że jest to najmniej uzależniająca forma przyjmowania marihuany medycznej.

P.S. W celu dokonania zakupu niezbędna jest odpowiednia recepta od lekarza. Następnie należy skontaktować się z apteką:

–> Cannateka <–

Znajdź mnie w social media:

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by ZjaranyKogut