Recenzja młynka The Swiss Grinder Future

Po ponad roku korzystania z tanich, podstawowych młynków, postanowiłem zakupić coś lepszego i większego. Szukałem modelu, który pomógłby mi w codziennym mieleniu suszu. Wybór padł na The Swiss Grinder Future.

Jest to dość popularny w Polsce młynek, bardzo często wybierany przez osoby mogące pozwolić sobie na wydatek w okolicy 100-150 złotych. Zatem czym zasłużył sobie na taką popularność?

Młynek składa się z sześciu części:

  1.  schowek na zmielony już susz
  2.  element mielący
  3.  obręcz 
  4.  tarcza do mielenia z małymi otworami
  5.  tarcza do mielenia z dużymi otworami
  6.  komora do której wpada zmielony susz
W zestawie znajdziemy również mały plastikowy trójkącik do wybierania suszu z młynka.
Młynek w całości jest wykonany z metalu. Poszczególne elementy są ze sobą dobrze spasowane. Większość młynków posiada jeszcze dodatkową komorę na drobny pyłek, w tym modelu tego nie znajdziemy. Posiada on za to oddzielną komorę gdzie możemy przesypać dopiero co zmielony susz.

Drugim olbrzymim plusem są dwie, odrębne tarcze do mielenia. Różnią się pomiędzy sobą wielkością i ilością oczek. Dzięki temu przed mieleniem możemy zdecydować jak drobno ma być zmielony susz. Jest to funkcjonalność bardzo ważna przede wszystkim dla użytkowników waporyzatorów kondukcyjnych.

Jak zatem młynek sprawdza się w praktyce? Dodatkowa komora na susz jest naprawdę funkcjonalna. Jest wystarczająco duża aby pomieścić małą Bovedę, oraz około 3 gram zmielonego suszu. Duża jest również komora do mielenia suszu, oraz komora gdzie lądują bezpośrednio już zmielone zioła.

Zęby służące do mielenia konopi są ostre i całkiem dobrze radzą sobie z mieleniem suszu. Aczkolwiek nie jest to poziom znany ze sporo droższych młynków, jak np: Brilliant Cut Grinder czy Herb Ripper. W przypadku The Swiss Grinder Future niekiedy trzeba niemało się nakręcić aby cały susz został w pełni zmielony. W takich sytuacjach należy pamiętać że jest to młynek ponad czterokrotnie tańszy od topowych modeli.

Po zmieleniu susz jest równy i wydziela bardzo intensywny zapach, co spodoba się z pewnością wielu entuzjastom ziół. Niestety zauważyłem że w miejscu gdzie łączy się tarcza do mielenia i obręcz bardzo często zbierają się okruchy suszu. Niby w niczym to nie przeszkadza, ale w młynku w tej kategorii cenowej nie powinno mieć to miejsca.

Podsumowując:

Jest to duży młynek z wieloma przydatnymi funkcjami. Jeśli posiadasz waporyzator kondukcyjny to z pewnością będziesz zadowolony z zakupu. W innym przypadku również się sprawdzi, lecz należy pamiętać że w podobnej cenie można kupić także wersje Fire, która w przeciwieństwie do Future ma standardowe ząbki i dodatkową komorę na pyłek.

Cena: ~ 99-130 złotych.

Znajdź mnie w social media:

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by ZjaranyKogut