Recenzja suszu Medycznej Marihuany Tilray Blueberry

Testy przeprowadzałem przez kilka dni za pomocą waporyzatorów Vapcap M 2021, Tetra One i Rogue. Test przeprowadzany w lutym 2023.

Dostawca: Tilray

Przeważające Terpeny: Caryophyllene, Humulene, Myrcene

THC: 18%

CBD: <1%

Genetyka: Indica ~80%

Odmiana: Blueberry

Cena: ~ 699-899 zł

Opakowanie: 15 gram, duża, biała saszetka. Z jednej strony  ma przyklejoną zwykłą naklejkę z nazwą i opisem produktu. W środku nie było dużo wolnego miejsca, dzięki czemu topki nie są poobijane. Brak regulatora wilgotności.

Zapach: 8.5/10

Z początku zapach był trudny do określenia i najbardziej przypominał nuty ziemisto-trawiaste. Po przesypaniu do słoika i dodaniu regulatora wilgotności zapach uległ mocnej poprawie. Obecnie na pierwszym planie czuć intensywny zapach borówek. Na drugim planie wyczuć można przyprawy, drewno, sosnę, a przede wszystkim nuty ziemiste i trawiaste.

Wygląd: 9/10

Topki są przede wszystkim małe (0-1cm) i średnie (2-2,5cm). Ponadto są mocno zbite. Susz jest w miarę wilgotny, ale i tak radzę wrzucić do niego regulator wilgotności. Miału jest niewiele (max 1 gram). Susz nie kruszy się samoistnie, co jest dużym plusem. Topki są jasnożółte, z ogromną ilością malutkich, zielonych listów. Brązowe niteczki są bardzo malutkie i rzadkie. Trichomy są przezroczyste i jest ich bardzo dużo. Jest to jedna z najlepiej wyglądających odmian Medycznej Marihuany. Szkoda tylko, że w opakowaniu było tak wiele małych topków.

Smak: 8/10

W smaku jest podobne do suszy CBD od Cannabisland szczególnie do Royal Cheese. Czuć przede wszystkim nuty drzew iglastych, oraz borówki. Na drugim planie pojawiają się nuty ziemiste i bardzo delikatne przyprawy. Smak jest intensywny i utrzymuje się dość długo. W waporyzatorze Tetra One wyczuwalny jest także bardzo delikatny posmak dżemu jagodowego.

Działanie: Spokój i relaks

– W ciągu pierwszej pół godziny po zażyciu działa jak hybryda: daje nieco energii i delikatnie relaksuje.

– Pół godziny po zażyciu powoduje senność, a powieki robią się ciężkie.

– Średnio intensywnie masuje ciało.

– Działa bardzo delikatnie na umysł.

– Nie powoduje mocnego gastro.

– Nie odcina od świata – można po niej sprzątać, gotować, oglądać filmy.

– Niestety praca jak i nauka może być bardzo mocno utrudniona po jej zażyciu.

– Nie jest bardzo mocna, ale trzeba uważać, bo przy większych dawkach pokazuje swoją prawdziwą moc i przez to droga do łóżka może okazać się prawdziwym wyzwaniem. XD

Para: 8/10

Pary jest całkiem sporo. Niestety przy głębszych wdechach drapie w gardło i powoduje delikatny kaszel.

Podsumowując: Zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony tą odmianą. Pod względem wilgotności, struktury, poziomu ostrzyżenia itp. bije na głowę odmiany od Aurory i większość odmian od Spectrum. Działanie również jest bardzo miłe i zbalansowane. Mikrodawki delikatnie rozbudzają i relaksują, a większe ilości potrafią szybko posłać pacjenta do krainy błogiego snu. Pod względem działania odmianę tą można postawić pomiędzy mocno masującą ciało Aurorą 20, a potrafiącą mocno uderzyć Red no.1.  

Znajdź mnie w social media:

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by ZjaranyKogut