Recenzja waporyzatora medycznego Volcano Medic 2

Wraz z recenzowanym niedawno Mighty+ Medic do testów otrzymałem od Budcare.pl także na kilka dni topowy model stacjonarny: Volcano Medic 2. Jest to waporyzator klasy medycznej z niezbędnymi atestami. W przeciwieństwie do Mighty+, Volcano nie jesteśmy w stanie schować do plecaka i pójść na spacer do parku. Volcano używać możemy jedynie stacjonarnie, w miejscu gdzie możemy podpiąć go do gniazdka. Jest on przez wielu określany jako heavy hitter dla zaawansowanych konsumentów, produkujący czystą i mocną parę. Czy tak jest naprawdę? Po kilku dniach testów muszę się w pełni zgodzić z tym stwierdzeniem. Jest to świetny sprzęt dla osób, które muszą zażywać medyczną marihuanę, lub CBD w znacznych ilościach.  Poniżej standardowo już postanowiłem podzielić się moimi przemyśleniami na temat Volcano Medic 2 w formie listy wypunktowanych cech:

Plusy:

– Świetnie wykonany –

Volcano zbudowany jest z najwyższej jakości surowców (przede wszystkim metal i gruby plastik), co czuć w kontakcie z każdym komponentem waporyzatora, także akcesoriami. Ponadto jest on naprawdę ciężki i dzięki temu stoi bardzo stabilnie.

– Prostota używania –

Posługiwanie się nim jest bardzo proste, każda osoba, także starsza bez problemu nauczy się jego obsługi w dosłownie chwilę.

– Wysoka efektywność –

Volcano charakteryzuje się świetną wydajnością. Wyższą nawet od Mighty+. Potrafi wyciągnąć z suszu dosłownie wszystko. Na najwyższych temperaturach susz może być nawet wręcz czarnobrązowy.

– Powtarzalność –

Waporyzator jest w pełni powtarzalny, dzięki temu za każdym razem otrzymujemy tak samo równo zwaporyzowany susz. Cecha ta jest ważna, szczególnie dla pacjentów, którzy muszą przyjmować swoje leki w powtarzalnych dawkach.

Wymienialny filtr powietrza –

Powietrze które wpada do Volcano, jest dzięki niemu zawsze czyściutkie.

– Możliwość używania wężyka –

Daje on dodatkową funkcjonalność: 1) można waporyzować nim poprzez zaciąganie się wężykiem (przepływ powietrza jest swobodny), 2) lub można włączyć wiatrak, dzięki czemu wapor wpada do naszych ust bez potrzeby zasiągania się. Wężyk ten daje naprawdę sporo frajdy, szczególnie w większym gronie osób.

– Balony –

Są one bardzo dobrej jakości, a waporyzacja z ich pomocą jest łatwa i daje świetne efekty. Wdechy można przyjmować powoli, bez pośpiechu. Lecz należy pamiętać, aby nie zostawiać balonu na dłużej niż kilkanaście minut, gdyż para zacznie wtedy osadzać się na ściankach balonu.

– ”Waporyzator na domówkę” –

To chyba najtrafniejszy i najkrótszy opis Volcano Medic 2 – świetnie sprawuje się on na domówce. Posiada wielką komorę, oraz możliwość waporyzacji wężykiem, lub balonami. Daje to możliwość szybkiej waporyzacji kilku osobom w krótkim czasie.

– Duża komora „robi robotę” –

W dużej komorze mieści się, aż do około 1 grama suszu. Jest to dawka w pełni zadawalająca nawet dla ciężko chorych pacjentów.

 

– ”Heavy Hitter” for Heavy Users –

Mówiąc wprost: Jest to idealny sprzęt dla zaawansowanych konsumentów konopii. Odpowiednia dawka potrafi posłać do łóżka nawet wieloletniego, zaprawionego w bojach konsumenta. XD

– Jakość pary –

Para jest naprawdę smaczna z tego waporyzatora. W temperaturze 180 stopni smakuje niczym „owocowa chmurka”. Smak jest średniointensywny, a para bardzo delikatna i puszysta niczym chmurka. Natomiast w temperaturze 200 stopni wapor jest bardzo gęsty i potrafi podrapać w gardło. Wyższe temperatury wyciągają z suszu pozostałe resztki pary.

Neutralne:

– Nie zbyt szybko się nagrzewa –

Waporyzator ten jest stacjonarny i ma dostęp do dużej ilości energii, gdyż podpina się go do gniazdka, a mimo to nie nagrzewa się zbyt szybko. Wiele mobilnych wapków nagrzewa się dwukrotnie szybciej.

– Obudowa łatwo się palcuje –

– Cena –

Volcano Medic 2 jest jednym z najdroższych waporyzatorów na polskim rynku i moim zdaniem powinien być nieco tańszy, tym bardziej że można znaleść wiele stacjonarnych modeli, posiadających podobne funkcje, lecz będący w niższej cenie.

– Nie ma Bluetooth –

Minusy:

– Jest głośny –

To może być naprawdę duży problem jeśli nie mieszkacie w mieszkaniu sami. Volcano jest bardzo głośny i słychać go przez ścianę, a niekiedy nawet przez dwie :(.

 – Nie nadaje się do mikrodozowania

Niestety, ale z powodu zbyt dużych komór nie nadaje się zbytnio do komfortowej waporyzacji ilości mniejszych niż 0,1 grama suszu. Mniejsza komora mieści około 0,15-0,20 grama.

– Brak blokady –

Podczas wtłaczania powietrza do balonu, waporyzator nie ma blokady, która skutkowałaby zaprzestaniem wdmuchiwania pary do balonu, gdy ten jest już pełny. Dlatego należy pilnować i samemu w odpowiednim momencie należy wyłączyć wiatrak. Jeśli o tym zapomnisz układ się rozszczelni i para zacznie uciekać bokiem.

P.S. Jeśli jesteś pacjentem medycznej marihuany to zapraszam Cię serdecznie na stronę www.budcare.pl Znajdziesz tam listę dostępnych w Polsce odmian medycznej marihuany, a także aktualne informacje przydatne dla każdego pacjenta.

P.S.2 Na kanale Youtube w linku na samym dole strony możecie zobaczyć Volcano Medic 2 w akcji 😀

Znajdź mnie w social media:

@2022 – 2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by ZjaranyKogut