Recenzja waporyzatora medycznego Mighty+ Medic

Waporyzatory firmy Storz and Bickel obrosły już sporą legendą. Cechują się niezawodnością i łatwością obsługi. Dzięki uprzejmości strony poświęconej pacjentom medycznej marihuany – Budcare.pl miałem możliwość przetestować przez kilka dni model Mighty+ Medic – waporyzator medyczny przeznaczony do waporyzacji kwiatów konopii. Z pewnością okres kilku dni to zbyt mało, aby dokładnie przetestować urządzenie, nie mniej jednak jest on wystarczający, abym podzielił się z Wami moimi przemyśleniami. W niniejszej recenzji często będę porównywał Mighty+ do Rogue, gdyż tego drugiego posiadam już półtora roku i uważam go za świetny, przenośny waporyzator, który posiada bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Standardowo recenzja jest w postaci listy cech pozytywnych waporyzatora, neutralnych, a także negatywnych. Zapraszam do lektury :).

Plusy:

– Cichy –

Mighty jest bardzo cichy. Przepływ powietrza jest swobodny i dzięki odpowiedniej konstrukcji waporyzatora zaciąganie się jest bardzo ciche jak na waporyzator.

– Automatyczne wyłączanie –

Jeśli nie używamy wapka, to po kilku minutach sam się wyłączy.

– Wysoka efektywność –

Waporyzator potrafi wyciągnąć z suszy niemalże wszystko. Z waporyzatorów, które posiadam jedynie połączenie Rogue + Bongo daje lepszą efektywność (210 stopni w Mighty+ daje podobny efekt zwaporyzowania co 200 stopni w Rogue). Susz po wyjęciu z komory Mighty+ jest mocno wysuszony, ale nie jest ciemnobrązowy, ani czarny.

– Swobodny przepływ powietrza –

Zaciąganie się w Mighty+ jest bardzo proste, ze względu na swobodny przepływ powietrza. Dzięki temu każdy z łatwością może korzystać z tego urządzenia.

– Chłodna para –

Mighty+ dzięki długiej ścieżce pary bardzo dobrze radzi sobie z jej chłodzeniem. 

– Wysokiej jakości ekran –

W Mighty+ zastosowano dobrej jakości ekran, dzięki czemu jest on czytelny także w słoneczne dni.

– Przydatny pogrzebacz –

W zestawie z Mighty+ jest pogrzebacz, który świetnie sprawdza się w mieszaniu i ubijaniu suszu w komorze, a ponadto służy jako nóżka w podstawce do waporyzatora.

– Bateria –

Bateria jest wytrzymała – starcza na około 9 sesji po 8 minut każda.

– Łatwość obsługi –

Waporyzator posiada 3 przyciski i jest wręcz banalny w obsłudze. Spokojnie obsłuży go osoba młoda, jak i osiemdziesięciolatek.

– Szybka ładowarka USB C –

Do zestawu dołączona jest ładowarka, która szybko naładuje baterie w waporyzatorze.

– Bogate wyposażenie –

W zestawie oprócz wapka znajdziemy wiele dodatkowych elementów, w tym młynek, kapsułki do dozowania suszu, czy też zapasowe sitka.

Neutralne:

– Ma nieco „medyczny” posmak, trudny do opisania –

– Grzałka nie jest wcale taka mocna. Dużo tańszy Rogue ma sporo więcej mocy –

– Mighty jest bardzo powściągliwy, spokojny, systematyczny –

– Najlepiej waporyzuje się w okolicy 0,12-0,17g suszu –

– Smak –

Para jest na swój sposób wyjątkowa. Jest delikatna, nie drapie w gardło i jest dobrze schłodzona. Niestety smak nie jest intensywny i wyraźny. Rzekł bym, że wapek pod tym względem jest spokojny i stonowany.

Minusy:

– Wielkość –

Mighty+ Medic jest bardzo dużym waporyzatorem. Nie można włożyć go do kieszeni od spodni i wyjść z nim na „miasto”. Dlatego mimo, iż jest to wapek przenośny, to jednak bardziej nastawiony jest on do użytku domowego, niż w plenerze.

– Tworzywo sztuczne –

Mighty+ mimo iż jest bardzo drogim waporyzatorem to zbudowany jest z plastiku. Posiada on oczywiście atesty medyczne, nie mniej jednak w tej cenie wiele osób oczekiwaliby lepszej jakości komponentów. Ponadto w moim odczuciu użyty plastik jest śliski, przez co niewygodnie trzymało mi go się w dłoni.

– Brak balansu –

Jest to mankament, który zauważyłem już na samym początku po wyjęciu wapka z opakowania. Dolna część wapka jest bardzo lekka, górna natomiast jest znacznie cięższa. Nie wpływa to na pracę waporyzatora, nie mniej jednak brak odpowiedniego balansu wagi pozostawia niesmak w waporyzatorze z górnej półki.

– Zmiana temperatury –

Temperatura bardzo powoli się zmienia, gdy się ją podwyższa lub obniża. Waporyzator najpierw czeka, aż ustawimy odpowiednią temperaturę, a dopiero potem powoli, stopień po stopniu zaczyna ją zmieniać. Jest to bardzo powolne w stosunku do innych, często sporo tańszych waporyzatorów.

 

 

– Cena –

Moim zdaniem cena Mighty+ Medic jest zbyt wysoka w stosunku do możliwości, które nam on oferuje. Powinna ona oscylować maksymalnie w granicy 1200-1300 zł.

– Dyskrecja –

A dokładniej jej całkowity brak. Mighty+ jest przenośnym waporyzatorem, nie mniej jednak ma spore rozmiary, przez co używanie go w miejscu publicznym z pewnością przyciągnie uwagę niejednej osoby.

– Czas nagrzewania –

Mighty+ Medic długo się nagrzewa. Do pełnego nagrzania do temperatury 180 stopni potrzeba aż 65 sekund. Jest to bardzo długi czas w stosunku do innych modeli ( dla przykładu Rogue nagrzewa się do tej samej temperatury w zaledwie 20-25 sekund, a jest o połowę tańszy).

Podsumowując, Mighty+ Medic to bardzo ciekawy waporyzator. Posiada stosowne atesty medyczne, produkuje delikatną, niedrapiącą parę, ma dużą baterię i jest banalny w użytkowaniu. Z pewnością spodoba się on osobom, które mogą pozwolić sobie na większy wydatek, po to aby przez długie lata cieszyć się niezawodnością tego sprzętu.

P.S. Jeśli jesteś pacjentem medycznej marihuany to zapraszam Cię serdecznie na stronę www.budcare.pl Znajdziesz tam listę dostępnych w Polsce odmian medycznej marihuany, a także aktualne informacje przydatne dla każdego pacjenta.

P.S.2 Zapraszam rownież na discord Budcare, na którym znajdziesz mnie jak i rownież ponad dwa tysięcy innych użytkowników konopi. Wspólnie dzielimy się naszym doświadczeniem związanym z konopiami i nie tylko 🙂 .

Znajdź mnie w social media:

@2022 – 2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by ZjaranyKogut